Intervju Primož Perko

1. Kako bi ocenil košarkarsko sezono 2017 / 2018 ?
Sezona 2017/2018 je bila zelo uspešna. Z uvrstitvijo v 3. SKL smo presegli vsa pričakovanja z
začetka sezone ter tako poskrbeli za lep uspeh. Tudi nastop v pokalnem tekmovanju je bil
dobrodošla izkušnja za klub, kjer smo proti prvoligašu iz Šentjurja prikazali všečno predstavo.
Prav tako je bilo v člansko ekipo vključeno veliko število mlajših igralcev, ki so odlično
izkoristili ponujeno priložnost.
Mislim, da je klub naredil velik korak naprej v svojem razvoju, tako da se lahko veselimo
prihajajoče sezone.

2. Kaj ti je najbolj ostalo v spominu v pravkar končani sezoni?
Nedvomno je to uvrstitev v 3. ligo ter odlične igre v kvalifikacijah, kjer smo suvereno zmagali
vseh 6 tekem.

3. Kaj si obetaš od prihodnje sezone, ko bo članska ekipa prvič nastopila v 3. SKL?
Pričakujem veliko število dobrih, močnih tekem ter seveda tudi obstanek v ligi. Glede na
obstoječi igralski kader, ter vrnitev določenih igralcev, mislim, da je realna napoved boj za
sredino lestvice.

4. Tudi letos si med poletjem aktiven v košarki 3×3. Kakšne rezultate ste dosegli, in kakšne cilje
ima tvoja ekipa?
Tudi letos smo s soigralci sestavili ekipo Oskar Trbovlje za nastop na državnem prvenstvu
rekreativcev, kjer smo branili lanski naslov prvaka. Žal se nam ni uspelo uvrstiti na finalni
turnir četverice, zasedli smo namreč 5. mesto, tako da smo za las zgrešili finale.
Glavni namen igre 3×3 nam je predvsem to, da nismo brez stika z žogo in košarke, ter tako
ohranjamo nekaj kondicije v času nesezone.

5. Nam prosim zaupaš kakšno anekdoto, ki pogosto nasmeji tudi tvoje soigralce?
Ob uvrstitvi v 3. SKL se je pred športno dvorano zbralo ogromno število navijačev skupine
Crazy boysi, ki so pripravili ognjemet in ostalo pirotehniko. Ob vsem ognju je nastradalo
bližnje grmovje, ki so ga kasneje pogasili ob pomoči gasilnega aparata (in piva).
Drugače je anekdot vsako leto ogromno, nekatere mogoče niti niso primerne za mlajše